October 2015

Vřelí lidé

30. october 2015 at 16:49 | V. |  INÉ
Míváte taky někdy takový ten pocit, že většina lidí kolem vás se k vám chová přesně tak, jak se jim to v danou situaci a čas hodí ?
Přijde mi to nehorázně komické.
Pokud od vás něco potřebují, jste najednou hrozní kámoši, chování dotyčné osoby je miloučké, příjemňoučké a svět je hned růžovější. Jakmile ovšem vyjde nějaká věc na povrch - odmítnete je, dáte jim najevo, že máte odlišný názor - okamžitě se obrátí proti vám. Vymýšlejí si různé věci, kterými by vás shodily a chtějí prostě vyhrát. Udělají pro to cokoliv.
Pokud se snažíte, aby se jim to nepovedlo, máte zřejmě smůlu. Vaše lhostejnost, nadhled nad věcí či nesouhlas je ještě více popudí a- lajcky řečeno- jste v ha*jzlu, omluvte ten výraz.

Nezbývá nic jiného než se společně zasmát, tenhle svět je jednoduše strašná prča.

skeleton, OMG, and OH MY GOD image

Schopnost lišit se

10. october 2015 at 15:19 | V. |  INÉ
Řekla bych, že tuto schopnost právě v dnešní době moc lidí nevlastní. Je těžké být originální. Někdo se snaží vypadnout z davu, někdo se snaží zapadnout.
Ačkoliv se snaha cení ve všech ohledech, v tomto případě to tak nebude. Všichni jsme jen ovečky ve stádech. Nikdo není originální. Snažíme se napodobit ostatní, dostat se jim pod kůži a stát se oblíbenými tím stylem, že, jak už jsem psala, někoho napodobíme. Je to vtipné a ironické. Protože tohle je právě recept na to, jak se stát kopií, člověkem bezvýznamným nijak zajímavým pro okolí.
Dnes je dar být originální a to je právě to. Pokud se budete histericky snažit stát se někým, kým nejste, jste v háji. Buďte sami sebou.
Ano, klidně se inspirujte, poslouchejte a vnímejte, ale vždy mějte svůj vlastní názor na věc bez ohledu na jiné. Pokud vás za to lidé odsuzují, oni jsou právě ti, na které byste se měli dívat jako na "kopie bez vlastní hlavy a života". Život je právě o tom.
Každý se lišíme a to je na světě to kouzelné, co tvoří tuto spektrální říši plnou zajímavých a originálních věcí.

PS: Má snaha o inteligentní článek, snad to tak zle nezní. Doufám, že jste pochopili, co tím vším chci říct. :D

The Art Of Holding On | via Tumblr